Nakupovať v e-shope môžete 24 h    Infolinka funguje od 9:00 - 15:00      tel.č.: +421 903 582 555  

 


O mojej tvorbe
Magazine November 2022

Magazine December 2022

Magazine January 2023

Magazine February 2023

Magazine March 2023

Magazine April 2023

Magazine May 2023

QUEENDHARMA MAGAZÍN máj.pdf

Magazine June 2023

Magazine July-August 2023

Queen Dharma júl- august.pdf

Autentická móda v šatách do ktorých sa zamilujete
Móda, jednoduché slovo  s množstvom interpretácii. Čo ale skutočne pre nás móda znamená a prečo tak často používame frázu- šaty robia človeka? Dnes som sa rozhodla predstaviť Vám  moju značku Queen Dharma. Mojim cieľom je dosiahnuť autenticitu v móde, dozviete sa ako sa na módu pozarám ja  a o iné zaujímavosti  sa s Vami podelím v tomto článku. 

 Pozrite si môj príbeh navrhovania

Čo je móda a čo pre nás móda znamená.

Módu vo všeobecnosti môžeme označiť ako prevládajúci spôsob vyjadrovania, či už ide o zvyk, štýl obliekania,  alebo iné. Pri hľadaní významu čo pre nás móda znamená som sa inšpirovala hneď niekoľkými článkami, ktoré popisovali módu ako formu jazyka, prostredníctvom ktorého medzi sebou komunikujeme. Je to spôsob akým hodnotíme ostatných a čo o nich na základe ich výberu a vkusu usudzujeme. Móda je formou osobitého vyjadrenia a dovolím si tvrdiť aj istý spôsob života. Myslím si,že Coco Chanel to vystihla dobre ,keď povedala: ,, Móda má dva ciele: pohodlie a lásku.Krása prichádza vtedy,keď sa móda podarí." Módu by sme mohli rozoberať donekonečna a k podstate by sme sa možno nikdy nedostali. Faktom zostáva, že pri výbere oblečenia si dávame extra záležať, pretože práve prostredníctvom oblečenia prejavujeme našu osobnosť, jedinečnosť,  a dávame signály ostatným, ktorí nás stretávajú.

Šaty robia človeka.

Túto frázu sme počuli v našom živote už toľkokrát a možno sme sa nikdy bližšie nezamýšľali, prečo je pre nás obliekanie do nových módnych kúskov také dôležité. Rada by som sa teda zamyslela, prečo tak často používame túto frázu. Ak sa na to pozrieme z historického pohľadu, tak oblečenie bolo symbolom určitého statusu. Tí, ktorí si to mohli dovoliť, nosili honosné oblečenie doplnené drahými šperkami. Aj v dnešnej dobe je oblečenie vyjadrením našej osobnosti. Oblečením dnes nepotrebujeme vyjadrovať svoje postavenie, ale presvedčenie - cítiť sa pohodlne a súčasne božsky. Mojim krédom je nosiť všetko v čom sa cítim príjemne. Nepozerám na trendy, nemám predsudky, nebojím sa farieb. A preto ženy experimentujte. Oblečte sa vždy tak, aby ste do každej miestnosti vstúpili s odvahou a sebavedomím, cíťte sa ako kráľovné.  

Čo znamená QueenDharma a prečo sme sa rozhodli práve pre toto meno.

Neviem ako vy, ale ja sa chcem cítiť v oblečení, ktoré si kupujem tak, že je to vytvorené práve pre mňa Chcem mať pocit, že návrhár myslel na mňa. Ja vždy pri nových kolekciách myslím na svoje zákazníčky, predstavujem si farby, ktoré majú radi, strihy, ktoré budú pre ne vhodné a budú sa v nich cítiť pohodlne a výnimočne. Vždy myslím na Vás ,keď pozerám vzor látky a dumám komu sa bude páčiť aj čo sa z látky dá všetko vytvoriť a ako to doladiť až do dokonalosti. Práve preto je aktuálna kolekcia plná zlata s motívom bohýň. Toto presne značí Queen pocit kráľovnej.

Dharma je pre mňa dôležitá hneď pre dva dôvody. Tým prvým a najdôležitejším je, že je to meno mojej dcérky. Celý koncept značky bol tvorený práve s ňou. Prepojila som modely s matkami a dcérami, pretože dievčatká, sa tak radi podobajú svojím mamám.  Môžu spoločne zdielať radosť a nadšenie, ktoré má každá žena, keď si kúpi nový módny kúsok. Výnimočnosťou nadchádzajúcej vianočnej sezóny sú modely z rovnakej látky pre matku a dcéru, pre kráľovnú a princeznú. Druhým dôvodom pre meno Dharma je vyjadrenie pocitu podstaty.

Prečo som sa rozhodla navrhovať autentické kolekcie.

Mojím snom bolo navrhovať oblečenie, ktoré by nachádzalo súlad medzi krásou a dušou. Som názoru, že čím sme krajší zvnútra, tým viac krásy vyžarujeme navonok. Túžila som prepojiť ten pocit, ktorý mám, keď si vyberám a obliekam hodvábne kúsky. Chcela som priniesť viac zo seba, z  nás, z rodinnej lásky k moru a slnku. Uprednostňujem malé kolekcie, pretože práve vďaka nim som schopná vyzdvihnúť autenticitu každého produktu a každej látky. Určite všetci viete, že módny priemysel produkuje veľa odpadu. Ja naše látky nevyhadzujem, ale prostredníctvom krajčírov ďalej spracovávam do patchworkových kimoniek a osobných taštičiek na každý produkt. Robím všetko preto, aby bolo plytvanie  materiálom čo najmenšie a tým chránim našu ZEM.  ZEM je chrámom každej živej bytosti a preto je potrebné ju chrániť a tak ďalším pilierom mojej značky je zodpovedný ekologický prístup.

 Prečo menšie kolekcie?

Krásny patchworkový kabátik zobrazený na obrázku si môžete objenať TUKabátik má rovný strih, v jeho spodnej časti sa na oboch stranách nachádzajú dve vrecká . Patrí k nemu opasok a je možne ho nosiť ako kaftan bez opasku, alebo sa do neho zababušiť s opaskom počas pochmúrneho dňa a vyčarovať si úsmev na tvári.

Neviete sa rozhodnúť? Prečítajte si recenzie od našich spokojných zákazníkov:

26.11.2022

Simonka: Dobrý večer Kami ( na insta chodim pomenej, ale ) kaftan prisiel, je krasny.Velmi prijemny...

Vytvorené systémom www.webareal.sk

NzYwMmI